Recenzja książki pt. „O króliku, który chce zasnąć” – Forssén Ehrlin Carl-Johan

W listopadzie 2015r ukazała się na polskim rynku książka dla dzieci pt. „O króliku, który chce zasnąć”, której autorem jest Forssén Ehrlin Carl-Johan. Nie jest to jednak zwyczajna książka. Przez wiele osób uznawana za rewolucyjną i przełomową, gdyż autor pisząc tę książkę, wykorzystał wiele złożonych technik psychologicznych, odpowiednio przygotowanych, których celem jest pomoc dziecku w odprężeniu, rozluźnieniu się oraz w konsekwencji zaśnięciu.krolikktoryniechezasnacKsiążka „O króliku, który chce zasnąć” jest pierwszą częścią z planowanej serii książek dla dzieci. Kolejna część „Królika…” będzie miała za zadanie pomóc dzieciom w korzystaniu z toalety.
Na początku książki autor umieścił Wskazówki dla czytających, w których wyjaśnia, jak należy czytać powyższą książkę. Autor zaznacza w tekście, kiedy należy daną kwestię przeczytać spokojniej, kiedy należy zaakcentować dane zdanie lub słowo, w którym momencie ziewnąć, albo przeczytać imię dziecka. W tekście autor zaznaczył także konkretne działania, które czytelnik ma wykonać czytając tekst, jak np. „odczytując, należy udawać, że obsypuje się dziecko i jego najbliższe otoczenie niewidzialnym sennym pyłem”.
Książkę można kupić w bardzo przystępnej cenie tj. ok. 25zł. Oprawiona jest w twardą okładkę. Książkę wzbogacają ilustracje przedstawiające tytułowego królika oraz postacie spotykane przez niego na jego drodze.
Aby książka faktycznie spełniła swoje zadanie, z pewnością należy ją umiejętnie czytać (można również korzystać z audiobooka czytanego, przez Annę Muchę) oraz czytać ją codziennie, konsekwentnie przez pewien czas.
Czy książka na prawdę jest skuteczna? Czy pomaga dzieciom szybciej zasnąć? Tego jeszcze nie wiem, jednak za jakiś czas przekonam się, czy mojemu dziecku faktycznie pomoże szybciej zasypiać.

Elżbieta Krześniak

Comments are closed.
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school.
Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne 2017-03-13T11:54:16+01:00 Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. https://inicjatywa.pulawy.pl/testimonials/positive-impact/
0
Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne