Polecamy! Pomoc terapeutyczna „Trenuj mózg z Neuronkiem”

Jesienne przygody w Neuronowym Lesie to pierwsza część cyklu zatytułowanego Trenuj mózg z Neuronkiem – zbioru ćwiczeń do rozwijania procesów poznawczych, a także sprawności językowych i narracyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Proponowane w tej części ćwiczenia odnoszą się do jednej z czterech pór roku – jesieni – i zachodzących wraz z jej nadejściem zmian w przyrodzie.

Dzieciom, przy rozwiązywaniu kolejnych zadań, towarzyszy bohater – Neuronek. Jego opowieści łączą tematycznie kolejne zadania, tworzące spójną tematycznie opowieść. Konstrukcja materiału ćwiczeniowego umożliwia jego stosowanie w kształtowaniu zachowań językowych i rozwiązywania problemów doświadczanych przez dziecko w różnych sferach życia. Zeszyt zawiera dwa bloki ćwiczeń: do terapii indywidualnej (w tym propozycje zabaw w domu) oraz do terapii grupowej. Taka konstrukcja ćwiczeń daje możliwość metodycznie opracowanego materiału ćwiczeniowego w pracy z dziećmi o różnych deficytach rozwojowych oraz elastycznego doboru zadań do indywidualnych potrzeb każdego dziecka i warunków prowadzenia zajęć usprawniających. Zeszyt polecany jest jako pomoc dla pedagogów, psychologów, logopedów  przy konstruowaniu zarówno zajęć edukacyjnych dla dzieci w normie biologicznej, jak też zajęć terapeutycznych dla dzieci z różnymi zaburzeniami neurorozwojowymi.

ksiazka

„Recenzowany zeszyt jest oryginalną propozycją metodyczną dla osób pracujących
z dziećmi dotkniętymi zaburzeniami rozwojowymi. Zawarte w nim treści, zaproponowane strategie postępowania terapeutycznego, struktura oraz załączone materiały ikoniczne dowodzą z jednej strony dojrzałości myślowej Autorek, zdobywających szlify naukowe w najlepszym polskim ośrodku refleksji logopedycznej, z drugiej – świadczą o świeżości spojrzenia na problematykę terapii zaburzeń rozwojowych, w tym językowych dziecka (…).

Stworzone przez nie opowiadania, inspirowane gatunkiem bajki terapeutycznej, są interesujące, wzruszające, wolne od płaskiego i nachalnego dydaktyzmu, inspirujące do wysiłku i nauki poprzez radosną zabawę. Stanowią tym samym realną i atrakcyjną alternatywę dla świata kreowanego przez cyberprzestrzeń.”

 

Z recenzji dr hab. Mirosława Michalika, prof. UP

 

 

 

 

Comments are closed.
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school.
Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne 2017-03-13T11:54:16+01:00 Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. https://inicjatywa.pulawy.pl/testimonials/positive-impact/
0
Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne