Życie „jak w bajce”

Czy film dokumentalny może wyciskać łzy? Może i to nie tylko u ckliwych widzów, ale także u doświadczonych terapeutów. „Życie animowane” to film o życiu Owena Suskinda i jego relacjach z otaczającym go światem. Wgłębiając się w fabułę poznajemy jego rodzinę lekarzy i terapeutów. Ale o czym film jest tak na prawdę? Na początku filmu pada zdanie: „pozwólcie, że wytłumaczę Wam czym jest autyzm”.

maxresdefault

Dla nas jest to bardzo prawdziwy film o autyzmie – opowiada o etapie diagnozy, pokazuje co czuje osoba z autyzmem, ale także bardzo dosadnie pokazuje z jakimi problemami spotyka się rodzina.

1bab05e46d8a4e35ba0a9d370dce0443

Bardzo się cieszymy, że powstał taki film z dwóch powodów. Po pierwsze od czasu Rain Mana nie udało nam się znaleźć tak dobrego filmu o autyzmie (może z wyjątkiem Temple Grandin z 2010 roku) . Po drugie jest to prawdziwa historia autystycznego chłopca pokazująca  ile wyzwań i ciężkiej pracy pojawia się przed rodziną kiedy musi pokonać autyzm.

Film utwierdza nas w przekonaniu, że oprócz możliwości pracy i obserwowania rozwoju dziecka, stoją przed nami też wyzwania rzetelnego informowania o autentycznych postępach i rokowaniach.  Nie co dzień Dawid pokonuje goliata ale takich historii jak historia Owena jest mnóstwo.  Nie każdy autysta to cudowne dziecko jak Rain Man, ale ciężką pracą zarówno rodziców jak i terapeutów można osiągać fantastyczne wyniki głównie poprzez Trening Umiejętności Społecznych – najlepszą formię terapii dla wysoko funkcjonujących autystów.

Wierzymy, że film „Życie animowane” to cudowna historia, która pozwoli rodzicom skrócić fazę zaprzeczenia i buntu po diagnozie autyzmu i jeszcze szybciej i lepiej pracować nad terapią dziecka.

Dobrego filmu!

 

120161105211954

Comments are closed.
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school.
Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne 2017-03-13T11:54:16+01:00 Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. https://inicjatywa.pulawy.pl/testimonials/positive-impact/
0
Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne