Niedosłownie o autyzmie – seria książek autorstwa Agnieszki Chylińskiej

Tym razem wcale nie naukowo, a po prostu bajkowo chciałam zachęcić wszystkich do przeczytania ciekawych pozycji książkowych, w których pojawia się tematyka Autyzmu, ale w sposób niedosłowny. Agnieszka Chylińska  autorka serii książek:

 „Zezia i Giler”, „Zezia Giler i Oczak”, „Zezia i wszystkie problemy świata”, „Zezia, miłość i bunt na statku”, „Giler, trampolina i reszta świata”, „Dzielny Oczak”, „Anka Skakanka” w pierwszej części swojej serii książek  opowiada o Zezi i jej bracie Gilerze, który jest INNY od swoich rówieśników. Rodzina Zezików przypominam nam zwyczajną rodzinę, która przeżywa swoje radości, ale i troski, kłopoty, zmartwienia.

Młodzi czytelnicy perypetii Zezików zauważyć mogą, że autorka pisze o życiu w sposób szczery, prawdziwy, przez co łatwiej jest utożsamiać się młodym czytelnikom z bohaterami książek Agnieszki Chylińskiej. Z pewnością to Giler jest postacią, która najbardziej wpływa na losy swojej rodziny, oraz kolejnych bohaterów książek (swojego brata Oczaka, Anki Skakanki oraz jej siostry Bożenki i ich rodzin). Problemy jakie porusza autorka w swoich książkach to są właśnie te sprawy, które dotykają dzieci, nastolatków, a więc przeprowadzka w inne miejsce, rozstanie rodziców, życie z bratem, siostrą, którzy są INNI, pierwsze miłości, utrata bliskich osób itp. Czytelnicy dowiadują się w jaki sposób bohaterowie książek Agnieszki Chylińskiej radzą sobie z trudnymi sprawami, które często dotykają nas naprawdę. W ostatniej książce która się niedawno ukazała „Anka Skakanka”, autorka porusza temat pandemii, świata który przez nią się zmienił, ale oczywiście główną bohaterką tej opowieści jest Anka, która tak jak jej kolega Giler ma swoje wyjątkowe upodobania.

O książkach Agnieszki Chylińskiej można by pisać długo, bo są bardzo ciekawe, wciągające, często bardzo zabawne. Kończąc ostatnią książkę która się dotychczas ukazała, ma się ochotę czytać serię książek od początku. 

Comments are closed.