Autyzm „codzień”

Zastanawiałeś się kiedyś jak szybko i rzetelnie przedstawić świat osób z autyzmem? Świat zamknięty w głowach naszych małych przyjaciół, często niedostępny i ukryty w zmysłach i bodźcach, których nie można wyrazić słowami. Dzięki projektowi „Inny Lublin – naprawianie świata” dotarła do nas książka CODZIEŃ wydana przez Ośrodek „Brama Grodzka – Tatr NN”.

Codzień_okładkaKsiążka jest zapisem rozmów i spotkań z osobami dotkniętymi autyzmem. Uczestnicy projektu opowiedzieli nam o sobie, swoich marzeniach, swoim sposobie składania świata”

Ta niezwykłą publikacja jest bardziej zbiorem plakatów niż podręcznikiem naukowym.  Zagłebiając się w nią znajdziemy treści obrazujące wewnętrzne odczucia oraz bodźce odbierane przez osoby z autyzmem. Mimo iż jest bardzo uboga w słowa, zmusza czytelnika do wielu przemyśleń i wyobrażeń. Obrazy i hasła w niej zawarte zmuszają odbiorcę do analizy otaczającego nas świata. Czytając zaczynamy się zastanawiać czy myślimy za wolno, czy litery się nie plączą i w jaki sposób „codzień dzień się zaczyna”.

Comments are closed.