Autyzm „codzień”

Zastanawiałeś się kiedyś jak szybko i rzetelnie przedstawić świat osób z autyzmem? Świat zamknięty w głowach naszych małych przyjaciół, często niedostępny i ukryty w zmysłach i bodźcach, których nie można wyrazić słowami. Dzięki projektowi „Inny Lublin – naprawianie świata” dotarła do nas książka CODZIEŃ wydana przez Ośrodek „Brama Grodzka – Tatr NN”.

Codzień_okładkaKsiążka jest zapisem rozmów i spotkań z osobami dotkniętymi autyzmem. Uczestnicy projektu opowiedzieli nam o sobie, swoich marzeniach, swoim sposobie składania świata”

Ta niezwykłą publikacja jest bardziej zbiorem plakatów niż podręcznikiem naukowym.  Zagłebiając się w nią znajdziemy treści obrazujące wewnętrzne odczucia oraz bodźce odbierane przez osoby z autyzmem. Mimo iż jest bardzo uboga w słowa, zmusza czytelnika do wielu przemyśleń i wyobrażeń. Obrazy i hasła w niej zawarte zmuszają odbiorcę do analizy otaczającego nas świata. Czytając zaczynamy się zastanawiać czy myślimy za wolno, czy litery się nie plączą i w jaki sposób „codzień dzień się zaczyna”.

Comments are closed.
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school.
Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne 2017-03-13T11:54:16+01:00 Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. https://inicjatywa.pulawy.pl/testimonials/positive-impact/
0
Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne