Słów kilka na temat książki Marshall B. Rosenberg „Porozumienie bez przemocy. O języku serca”

Faktycznie. Rozmawiamy ze sobą, ale tak często wcale nie rozumiemy albo źle interpretujemy co nasz rozmówca miał na myśli. Mówimy, ale ciężko nam sprecyzować, ubrać w słowa te myśli które siedzą w naszej głowie. Z tych powodów dochodzi do wielu nieporozumień, a nawet kłótni. Mówimy, mówimy dużo, a w konsekwencji i tak na ogół nie potrafimy wyjaśnić, czego tak naprawdę chcemy, o co ksiazkaporozumienienam właściwie chodzi. I wtedy się zaczyna. Nasz rozmówca zaczyna się „domyślać” i wychodzą z tego „niestworzone historie”. Albo jeszcze gorzej. To my zaczynamy się domyślać, wracamy do domu i w taki o to sposób fundujemy sobie noc nieprzespaną.
Ta książka już dawno mnie zachwyciła. Doktor Marshall B. Rosenberg w swojej książce „Porozumienie bez przemocy. O języku serca” w jasny sposób ukazuje jakie najczęściej popełniamy błędy podczas prowadzenia rozmowy, ale co najważniejsze przejrzyście demonstruje nam używając wielu przykładów z życia, anegdot, dialogów jak rozmawiać i słuchać, aby rozumieć i zostać zrozumianym.

Elżbieta Krześniak

Comments are closed.
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school.
Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne 2017-03-13T11:54:16+01:00 Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. https://inicjatywa.pulawy.pl/testimonials/positive-impact/
0
Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne