Filcowe pomoce na segregowanie

Istnieje wiele atrakcyjnych sposobów na naukę klasyfikacji/ segregacji. Jednym z nich jest wykonanie wspólnie z dzieckiem genialnych pomocy dydaktycznych, które posłużą nam do nauki, a przy okazji pozwolą na pofolgowanie naszej kreatywności i wyobraźni!
DSC_6029

DSC_6027Można zacząć od nauki umiejętności klasyfikacji, np: co należy do ubrania, a co do jedzenia. Sylwetka człowieka zrobiona z filcu może posłużyć nam w dwojaki sposób ( nauka części garderoby oraz rozróżnienie sposobu ubioru odpowiednio do pory roku). Gdy na dworze jest chmurna jesień to w co powinniśmy się ubierać? Było by bardzo dobrze gdyby nauczyciel ucząc dziecko sposobu w jaki się ubieramy zimą, a w jaki latem, przy okazji mówił wierszyk związany z porą roku i pokazywał nasze odczucia jakie przy tym mu towarzyszą np. gdy jest gorąco na dworze wycieramy na niby pot z czoła, wachlujemy sobie twarz, gdy udajemy, że jest mroźną – trzęsiemy się.

DSC_6028Dzięki zabawie z filcową kanapką poznamy nietypowe jedzenie , przyczepiamy do rzepów oliwki zielone, czarne, lub inne części jedzenia, z którymi nie spotykamy się na co dzień. Następnie robimy kanapkę „na słodko” ,dziecko wybiera czy chcę  kanapkę z dżemem, czy z miodem, itd. A później kanapkę „ na słono”. Bardzo pomoce w nauce smaków byłoby testowanie prawdziwego jedzenia podczas nalepiania zdjęć na rzepy.

Gdy wrzucamy części ubrania do naszej filcowej pralki, tworzymy przy tym historyjkę typu: wracamy ze spaceru , padał deszcz, a my skakaliśmy po kałużach. Możemy poćwiczyć nasze umiejętności teatralne i zrobić przy tym małą dramę, gwarantuje że dziecku to się bardzo spodoba.
DSC_6031Następnie tłumaczymy, że brudne ubrania pierzemy w pralce. Gdy skończmy pranie, ubrania rozwieszamy na sznurku.

Każdy kto miał do czynienia z tymi trzeba pomocami zgodnie twierdzi, że ogromną frajdą jest też samo przyczepianie i odczepianie obrazków do rzepów, dźwięk i odczucia towarzyszące odrywaniu obrazka są niepowtarzalne!

To tylko nie wielka namiastka zabaw, które możemy przeprowadzić ze swoimi dziećmi, właśnie dzięki tym pomocom. Nie trzeba bardzo drogich zabawek, ale odrobiny zaangażowania i pomysłowości.
Wszystko jest w waszych rękach, powodzenia i dobrej zabawy!

DSC_6033

Marzena Kowalik

Comments are closed.
Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school.
Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne 2017-03-13T11:54:16+01:00 Here is always singing new songs and expressing new ideas he learned at school. https://inicjatywa.pulawy.pl/testimonials/positive-impact/
0
Inicjatywa - poradnia logopedyczna, fizjoterapia, terapia si, przedszkole specjalne